19 Temmuz 2014 Cumartesi

Azap Lauren Kate


                                                                                   


 
Cennetten kovulan bir melek olan erkek arkadaşı Daniel' dan ayrı kalan Luce için hayat cehennem azabından farksızdır. Birbirlerine kavuşmaları sonsuzluk kadar uzun sürmüştür ancak Daniel ona gitmek zorunda olduğunu söyler.
   Daniel Luce'u öldürmek isteyen ölümsüzleri - Sürgünleri - yakalayana dek geri dönmeyecektir. Luce'u Kalifornia'nın kayalık kıyı şeridindeki bir okula, sıra dışı yeteneklere sahip öğrencilerin, düşen meleklerin ve insanların çocukları olan Nefilimlerin bulunduğu Shoreline'a gizler.
    Shoreline'da Luce gölgelerin ne olduğunu ve onları önceki hayatlarına açılan bir pencere olarak nasıl kullanacağını öğrenir. Luce kendisini geliştirdikçe, Daniel'ın ona her şeyi anlatmadığına dair şüphe duymaya başlar. Daniel ondan bir şeyler gizlemektedir… Tehlikeli bir şeyler.
   Ya Daniel'ın çizdiği geçmiş tam olarak doğru değilse? Ya Luce'un başka biriyle birlikte olması gerekiyorsa?
 
                              **********************


   Kitabı geçen hafta bitirdim ama yazamadım.Aslında kitap beni hala çok sarmadı, ama merak ediyorum acaba ne olacak diye.  Herkes Luce'un peşindedir sürgünler her yerde onu arıyor ve öldürmek istiyor çünkü ilk kez Luce'un laneti bozuldu ve 17 yaşında ölmedi. Şansa bakın ki lanet onu öldürmesede şimdi bütün herkes peşinde. Luce ve Daniel ise tam birbirlerine kavuştuklarında ayrılmak zorunda kalıyorlar çünkü Luce Sword Crossta güvenli değildir. 
    Cam ve Daniel Luce'u korumak için 18 günlük bir ateşkes imzalıyor (bu iki düşman aslında arkadaş olsalar çok güzel olabilir) ve Luce' u Kaliforniya'nın kıyı şeridindeki bir okula gönderiyor tam da Luce Sword&Cross' a alışmaya başlamışken. Luce oraya gittiğinde oda arkadaşı ona çok soğuk davranır.Meğersem o Daniel' ın eski sevgiliymiş ama bir süre sonra Luce'u sevmeye başlar ve çok yakın arkadaş olurlar.
       Bu sırada Daniel arada sırada okula uğrar ama Luce'la araları soğuktur ona geçmişleri hakkında hiç bir şey anlatmaz, ve Luce' ta kendi kendine öğrenmeye karar verir.
Gölgelerin ne olduğunu ve ne işe yaradığını keşfetmeye başlar. Gölgelerin onun Daniel'la olan geçmişine ışık tutabileceğini öğrenen Luce bu fırsatı kaçırmaz. Daniel' la araları git gide açılırken Luce, aralarındaki  lanet olmasa hala birbirlerine aşık olup olmayacaklarını merak eder aşklarının sadece lanetten ibaret olmadığını bilmeye ihtiyacı vardır.
   Artık olaylar iyice karışmaya başlıyor. Daha fazla anlatmak istemiyorum bu sefer çok fazla spoiler verdim. İyi okumalar :)

You're worth everything

                     
                                
Cam ona baktı.'' O öldü, Luce. Puf oldu. Gitti.''
''Bir şey değil.''
Luce arkasını döndü. ''Ne için?''
Cam sırıtarak gaza bastı. 
''Hayatını kurtardığım için.''


''Bir dakika, eğer bu Sürgünler, Cennet ya da Cehennem'den değillerse, kimin tarafındalar?'' dedi Luce.
''Sürgünler mide bulandırıcı bir gri tonu gibidirler. Hala fark etmediysen, dışarıda benden daha kötü şeyler var.''Onu bulabilecek miydi ?
Şüphesiz.
Onu kurtarabilecek miydi?
Her zaman.

                                               
                                              
''İyi misin?'' diye fısıldadı Daniel, sesi yumuşak, dudakları ona çok yakındı.
''Evet'' dedi Luce, kanatlarının çarpışını hissedebiliyordu.
''Beni yakaladın.''
''Düşersen,seni her zaman yakalarım''                                                                                                                                                                               
                   
                             ''Gitmek zorundayım.'' dedi Daniel.
                             ''Burada olmamalıydım ama                                              senden uzak kalamıyorum.
                                Senin için endişeleniyorum. 
                         Seni seviyorum, ve bu çok acıtıyor.''

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder